۩۝Take Picture Well ۩ MTPs۝۩

۩۞۩ آموزش کامل عکاسی (مهدی تکلو)-خوب عکس بگیر چون تو در هر لحظه یکبار هستی۩۞۩

عکاسی از تار عنکبوت

چطور از تار عنکبوت عکاسی کنیم ؟


عکاس به دنبال عنکبوت هایی است که تار می تنند. صدها گونه از این نوع وجود دارد، که به تولید این کار پیچیده هنرمندانه نفیس مشغولند. صبح زود، هنگامی که شبنم بر هر چیزی می نشیند، تارهای عنکبوت قابل رویت ترند.

تجهیزات
در هنگام جمع آوری تجهیزات عکاسی، هوشیار باشید که موقعیت محل تار عنکبوت، استفاده از لوازم خاصی را به شما دیکته می کند. گاهی اوقات، من از عدسی زوم ۲۱۰- ۷۰ میلیمتر با ماکرو استفاده می کنم. همچنین عدسی ۱۰۰ میلیمتر ماکرو و حلقه گسترش برای نزدیک تر شدن را به همراه خود می برم.
تقریبا تمام عکس ها باید قبل از طلوع آفتاب و یا حداکثر تا یک ساعت بعد از آن گرفته شوند. معمولا با بالا رفتن خورشید باد می وزد و شبنم خشک می شود. نور کم صبحگاهی، استفاده از سرعت کم و طبیعتا استفاده از سه پایه و دکلانشور را الزامی می کند.
به خاطر داشته باشید که بهترین تصاویر زمانی به دست می آیند که تار عنکبوت از پشت با یک منبع نور و انعکاس نور خورشید، نورپردازی شده باشد. از نزدیک عکس بگیرید و در انتخاب ترکیب بندی دقت نمایید تا سطح تار عنکبوت موازی با سطح فیلم باشد. در این حالت، ذرات کوچک قطرات شبنم در مرکز و در چهار گوشه کادر کاملا واضح خواهند بود. این امر مهمترین عامل در کیفیت بالای این گونه عکس هاست. آمادگی داشته باشید که عکس های زیادی بگیرید. اگر از نگاتیو استفاده می کنید، چندین حلقه فیلم با خود داشته باشید زمانی عکس بگیرید که همه چیز کاملا ساکن است.
در نظر داشته باشید که از زوم خود با فواصل کانونی مختلف استفاده کنید و عکسهای متعددی از فواصل مختلف بگیرید. با یک عدسی، یک ترکیب بندی و یک کادر عکس، عکاسی خسته کننده می شود!
در عکاسی از تار عنکبوت، خوشبختانه محدود به فقط یک قطعه در تجهیزات خود نیستیم. اگرچه در ترکیب بندی و نورپردازی آن محدودیت داریم. مانند اکثر سوژه ها، تجربه کنید و زیاد عکس بگیرید.

مجله امید

+ نوشته شده در  ساعت   توسط عکاس کوچولو  |